Odpověď
Re: Rakovina kůže pod nehtem
Cempírek
Jde o hematom, který vznikl vlivem vnějšího tlaku. Něco vám tlačí na nehet u palce a kvůli tomu máte začervenalou kůži nad nehtovým lůžkem a hnědou skvrnu ze sražené krve pod nehtem. Hnědá skvrna pod nehtem sama časem zmizí pokud najdete a odstraníte příčinu tlaku na nehet.
Zdraví Cempírek!
Odpověď
Plíseň??
Hana Chrástková
Dobrý den,
prosím Vás,psala jsem vám cca někdy před pěti měsíci-měla jsem na palci levé nohy tmavou skvrnu-ta odrostla,ale udělala se mi zase takováto skvrna a mám nehty jakoby zvrásněné.Myslíte ze je to plíseň?
Děkuji moc za odpověď a hezký večer
Odpověď
Re: Plíseň??
Cempírek
Skvrna na fotografii není plíseň, ale tento stav většinou předchází jejímu vzniku. Oddělil se vám nehet od nehtového lůžka a ve vzniklé mezírce se může usadit plíseň. Je třeba jednou pro vždy zbavit se nedostatečně širokých bot, které utislují palec a způsobují tyto změny na nehtech. Pokud nepřestane tento destruktivní tlak na nehet palce, nehet již nepřilne k lůžku a všechno dokončí destruktivní plíseň, což povede k ošklivému úbytku nehtu.
Zdraví Cempírek!