Nejlepší antiperspiranty


Facebook Twitter Pinterest email tisk

Pokožka a pleť

Zveřejněno dne 8.10.2015


Zápach od potu je nepříjemnou součástí letních veder. Ani každodenní sprcha a čisté oblečení nezabrání tvorbě potu. Stejně jako jiná kosmetika jsou i antiperspiranty předmětem intenzivní reklamy, zejména v letním období. Ty současné slibují ochranu až po dobu 48 hodin, přičemž mají umět zabránit pocení a bojovat proti zápachu. Ne každá lahvička, která se honosí 48hodinovým účinkem, jej také nabízí.

Garnier Mineral Deodorant Ultra Dry

Garnier Mineral Deodorant Ultra Dry představuje unisex deodorant. Deklarovaná doba působení je 48 h. Obsah je 150 ml. Zabraňuje zápachu velmi dobře, snižuje dobře pocení. Dle dTestu dostal tento antiperspirant celkové hodnocení dobře, konkrétně 76 %.

Zde můžete vidět cenu antiperspirantu Garnier Mineral Deodorant Ultra Dry.


Rexona Men Sport Defence

Rexona Men Sport Defence je antiperspirant určený pro muže. Deklarovaná doba působení 48 h. Obsah je 150 ml. Zabraňuje dobře zápachu, také dobře snižuje pocení. Dle dTestu dostal tento antiperspirant celkové hodnocení dobře, konkrétně 74 %.

Zde můžete vidět cenu antiperspirantu Rexona Men Sport Defence.

Nivea For Men Cool Kick

Nivea For Men Cool Kick je určený pro muže. Deklarovaná doba působení je 48 h. Obsah je 150 ml. Zabraňuje dobře zápachu a také dobře snižuje pocení. Dle dTestu dostal tento antiperspirant celkové hodnocení dobře, konkrétně 68 %.

Zde můžete vidět cenu antiperspirantu Nivea For Men Cool Kick.


Fa Men 3-D Protect Energy Zone

Fa Men 3-D Protect Energy Zone je určený pro muže. Deklarovaná doba působení je 24 h. Obsah je 150 ml. Zabraňuje dobře zápachu a také dobře snižuje pocení. Dle dTestu dostal tento antiperspirant celkové hodnocení je dobře, konkrétně 66 %.

Adidas Action 3 Pro Invisible

Adidas Action 3 Pro Invisible je určený pro muže. Deklarovaná doba působení je 24 h. Obsah je 150 ml. Zabraňuje zápachu velmi dobře, snížení pocení je ovšem nedostatečné a také označení je nedostatečné. Dle dTestu dostal tento antiperspirant jen dostatečné celkové hodnocení (konkrétně 20 %).

Zde můžete vidět cenu antiperspirantu Adidas Action 3 Pro Invisible.


dm Balea / men Active Dry

Antiperspirant dm Balea / men Active Dry je určený pro muže. Deklarovaná doba působení je 48 h. Obsah je 200 ml. Zabraňuje zápachu dobře, ovšem snížení pocení je nedostatečné a také označení je nedostatečné. Dle dTestu dostal tento antiperspirant celkové hodnocení dostatečně (konkrétně 20 %).

Dove Men+Care Aqua Impact

Dove Men+Care Aqua Impact je určený pro muže. Deklarovaná doba působení je 48 h. Obsah je 150 ml. Zabraňuje zápachu dobře, ovšem snížení pocení je nedostatečné a také označení je nedostatečné. Dle dTestu dostal tento antiperspirant celkové hodnocení dostatečně (konkrétně 20 %).

Zde můžete vidět cenu antiperspirantu Dove Men+Care Aqua Impact.


Lidl Cien / Bodycare Sport

Lidl Cien / Bodycare Sport patří mezi unisex antiperspiranty. Deklarovaná doba působení je 48 h. Obsah je 200 ml. Zabraňuje zápachu nedostatečně, pocení snižuje také nedostatečně a označení je taktéž nedostatečné. Dle dTestu dostal tento antiperspirant celkové hodnocení dostatečně (konkrétně 20 %).

Lidl Gibellini / Sport for Men

Lidl Gibellini / Sport for Men je určen pro muže. Deklarovaná doba působení je 48 h. Obsah je 200 ml. Zabraňuje zápachu dobře, ovšem snížení pocení je nedostatečné a také označení je nedostatečné. Dle dTestu dostal tento antiperspirant celkové hodnocení dostatečně (konkrétně 20 %).

I když se dTest zaměřil převážně na deodoranty pro muže, mezi testovanými značkami najdou kvalitní výrobky obě pohlaví. Garnier Mineral Ultra Dry je celkově nejlepší deodorant a zalíbení v něm naleznou především ženy. Zda je jeho účinek podpořen obsaženými minerály, netušíme, ovšem prakticky stejně dobře účinkuje proti potu i zápachu druhý umístěný pánský deodorant Rexona men Sport Defence (dobře, 78 Kč). Ten ovšem „zázračné“ minerály neobsahuje, z čehož lze usuzovat, že na 48hodinový účinek mají klíčový vliv především v obou výrobcích obsažené hliníkové soli.

Nejlevnějším, byť nijak výrazně oproti výše uvedeným, ale kvalitním antiperspirantem s velmi módním názvem je Fa Men 3-D Protect. Oproti výrobku, který jsme testovali, slibuje nové balení nikoliv 24, ale již 48hodinovou ochranu. Levné přípravky z řetězců drogerií a diskontů tentokrát propadly, při nákupu antiperspirantu se tedy šetřit příliš nevyplatí.

Kritéria hodnocení:

  • velmi dobře: 100–80 %
  • dobře: 79–60 %
  • uspokojivě: 59–40 %
  • dostatečně: 39–20 %
  • nedostatečně: 19–0 %

Autor: © svevi
Foto:
© Stan Zurek

odkaz na článek

Facebook Twitter Pinterest email tisk

. Nejlepší antiperspiranty [online]. ToMěZajímá.cz, . .přidejte sem svůj komentář

Něco není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Jméno
E-mail
Nadpis
Komentář
Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
Připojit fotku
přehled komentářů
K článku zatím nebyl napsán žádný komentář.

zajímavé články
klíčová slova
antiperspirant garnier mineral deodorant ultra dry rexona men sport defence nivea for men cool kic fa men 3 d protect energy zone adidas action 3 pro invisible dm balea men active dry dove men care aqua impact lidl cien bodycare sport lidl gibellini sport for men