Jak na korektory
Než vyrazíte do obchodu a koupíte první korektor, který vám přijde pod ruku, rozmyslete si, na co ho budete používat a na co takový korektor vlastně potřebujete. Je totiž rozdíl, jestli potřebujete zakrýt těžké akné nebo jen kruhy pod očima. Každý problém má své řešení, ale není zrovna nejlepší používat jeden korektor na všechno.
Čím tužší korektor, tím lépe se dokáže vypořádat s nedostatky pleti, jako je akné nebo zarudlé fleky. Tuhý korektor by se však neměl používat na kruhy pod očima, protože pokožku okolo očí víc namáhá a může ji vysušit. Na kruhy pod očima je mnohem efektivnější emulzní, tekutější nebo krémovější korektor.
Po konzistenci je třeba zaměřit se na barvu korektoru. Určitě už jste viděla paletku, kde nebyla pouze jedna barva, ale bylo jich několik, od zelené až po růžovou. A proč to? Každý odstín má svou funkci. Narůžovělé a žluté korektory jsou skvělé na problémy s kruhy pod očima, zelené korektory maskují horší a viditelnější nedostatky. Pokud ale nejste odvážná a zručná natolik, abyste barevné korektory dovedla správně zkombinovat, postačí ty v barvě pleti. Korektor by nikdy neměl být tmavší než odstín pleti, působil by nepřirozeně. Pokud se zaměřujete na kruhy pod očima, je lepší zvolit o půl odstínu světlejší barvu, stejně tak na začervenání pleti. Pokud se rozhodnete nepoužívat make-up, ale pouze korektor, vždy hledejte nejpřirozenější odstín v přesné barvě vaší pleti.
Metody nanášení korektoru jsou diskutabilní. Někdo radí, aby se korektor používal před samotným make-upem, někdo zase říká, že mnohem efektivnější je to až po nanesení make-upu. Dle recenzí je vhodné nejprve vytvořit podklad, nanést make-up a stále viditelné pleťové nedostatky zakrýt korektorem. Některé korektory se ale lépe aplikují a lépe vypadají před make-upem. Je tedy na vás, abyste si vyzkoušela a určila, co vám víc vyhovuje.
Korektor nikdy násilím neroztírejte, tím ubližujete hlavně své pokožce. Na aplikaci korektoru je dobré si pořídit štěteček, aby se vám lépe a rychleji s vybraným korektorem pracovalo. Korektor do pokožky poté opatrně vklepejte, aby se spojil s pokožkou, působil přirozeně a zakryl nedostatky. Ideální je poté použít lehký, fixační pudr, aby vše doladil a make-up zafixoval.
Recenze nejlepší korektor
Rimmel korektor je skvělý pomocník na kruhy pod očima. Je krémový a lehce se nanáší. Dermacol je sice make-up, ale je dost tuhý, takže se osvědčil i jako korektor na akné. Korektor v dóze od NYX ve žlutém odstínu je skvělý na unavené oči.
Korektory na kruhy pod očima
Artdeco Perfect teint concealer: Stačí aplikovat malé množství tohoto krémového korektoru pomocí štětečku. Světlý odstín sedne i ženám s velmi světlou pletí. Konzistence samotného korektoru je pak velmi lehká a krémová a nedostává se do vrásek. Oční okolí příliš nerozjasňuje, po přepudrování je korektor naprosto neviditelný, ale kruhy zamaskuje dokonale. Navíc se dá využít i na drobné nedokonalosti pleti.
Lily Lolo Minerální korektor: Jedná se o korektor, který bez štětečku nenanesete. Kruhy pod očima zamaskuje opravdu dokonale, stejně jako jiné nedostatky pleti. Navíc ho není potřeba přepudrovat, postačí pouze rozetřít do ztracena.
Rimmel Match Perfection korektor: Dle recenzí asi nejpovedenější a nejpoužívanější korektor. Aplikuje se rovněž pomocí štětečku. Do vrásek se nedostává, dobře kryje, i když má světlý odstín, velmi dobře matuje. Světlý odstín je vhodný i pro velmi světlé typy.
Korektory od Max Factor
Pro snadnější dosažení perfektního líčení představuje Max Factor korektory určené ke korekci barevných nedokonalostí pleti. Díky nim se vám konečně podaří docílit perfektního základu pro make-up.
Vlastnosti: lehce se roztírají a pomáhají potlačit zarudnutí, mdlý odstín pleti a zamaskovat kruhy pod očima nebo drobné pigmentové skvrny.
Odstíny:
- žlutý – neutralizuje fialové nebo modré tóny pleti, zejména tmavé kruhy pod očima,
- růžový – zjemňuje kontury tmavých skvrn u přirozeně světlejších typů pleti,
- oranžový – zjemňuje kontury tmavých skvrn u středních a tmavších typů pleti,
- zelený – neutralizuje zarudnutí, červené skvrny nebo prasklé žilky, je perfektní u pokožky se sklony k akné,
- fialový – neutralizuje bledé či nažloutlé tóny pleti a rozptyluje její nevýrazný odstín,
- rozjasňovač – odráží světlo, a proto je perfektní pro kontury a zvýraznění partií, jako jsou lícní kosti či spánky.
Aplikace: Nanášejte před použitím make-upu nebo CC krému. Naneste jemně na partie, které vyžadují korekci a opatrně rozetřete pomocí prstů nebo kosmetickým štětcem. Pokud je třeba, zopakujte aplikaci, ale vyvarujte se nanesení příliš silné vrstvy, mohlo by dojít k nepřirozenému barevnému vyznění. Dokončete líčení aplikací make-upu nebo CC krému. V případě, že používáte rozjasňovač, naneste jej až na make-up.
Korektory Essence
Essence Korektor Stay Natural: Je tekutý, v tužce zakončené štětečkem, do kterého otáčením opačné části tlačíte barvu. Dá se říct, že krytí není nejhorší, červené nedostatky v obličeji sice nevyzmizíkuje na 100 % (to žádný), ale hodně dobře červenou barvu potlačí. Díky krémové konzistenci se dá snadno zapracovat, splyne s pletí a nedělá fleky. Jeden nedostatek ale má, a tím je „vůně“, divný zápach naštěstí po aplikaci není cítit.
Zde můžete vidět různé druhy korektorů z drogerie.
Zde můžete vidět korektory na paletce.
A jak jste na tom vy? Jaký typ či značka korektoru vám vyhovuje?
Autor: © svevi
Foto: © Palos