Informace od zdravotní sestry

MENU

  

DÁSNĚ

  

SEBOREA

  

WARFARIN

  

ANTIBIOTIKA

  

Hadí jed v kosmetice

 


Aktualizováno:

Přírodní kosmetika

Hadí jed je v kosmetickém průmyslu novinkou a je také nazýván sérum věčné mladosti. O hadím jedu se dnes dokonce uvažuje i jako o nástupci botoxu, neboť tento sekret vrásky vyhlazuje nejen krátkodobě, ale dokonce je řeší i v dlouhodobé perspektivě.

Účinky hadího jedu na pleť

Hadí jed v malých dávkách působí jako slabé anestetikum, uvolňuje obličejové svaly, a tak předchází vzniku vrásek. Vrásky jsou převážně tvořeny trvalým napětím obličejových svalů, které vzniká stresem při řešení každodenních problémů. Hadí jed má podobné účinky jako botox. Na rozdíl od botoxu umožňují přípravky s hadím jedem pohyb obličejových svalů a mimiku, ale zároveň zmenšují vrásky a paralyzují svaly, které ke vzniku vrásek vedou. Hadí jed úžasně zabraňuje vzniku nových vrásek, ale vyhlazuje i 52 % vrásek, které jsou na tváři už několik let. Hadí jed však dokáže řešit i jiné problémy než jen vrásky. Přirozeně napíná pokožku, uvolňuje svalové napětí, pleť tak dostává zdravější vzhled, mizí všechny otoky a pleť se stává opět pružnější. Zlepšuje hojení ran a minimalizuje jizvy, nejen úplně nové, ale i ty starší. Jeho velkou výhodou je i to, že je vhodný na všechny typy pleti včetně citlivé pokožky, a dokonce i na pleť s psoriázou a ekzémy.

Hadí jed vyráběný pro kosmetické účely produkuje Chřestýšovec Wagleri, který patří do čeledi zmijovitých, dorůstá délky cca 1,5 metru a patří mezi nejkrásnější, nejžádanější, ale také nejproblémovější chřestýšovce vůbec. Žije v jihovýchodní Asii a je proslulý tím, že je chován v hadím chrámu v Penangu v Malajsii. Jeho uštknutí je pro člověka bolestivé a jeho paralyzující jed smrtelně jedovatý.

Nenechejte se však nachytat jen na název a pěkný obal. Důležitá je i koncentrace účinné látky. Optimální je koncentrace od 3 do 5 %. Koncentrace kolem 1 % nezaručuje účinky takové, jaké byste si představovali. Ne vždy je tedy pěkný obal a podezřele nízká cena výhrou. Důležitý je obsah a složení produktu s obsahem hadího jedu.

výběr z naší tvorby
pokračování článku

Hadí jed používaný v medicíně

Jedy hadů se užívají v medicíně. Hadí jed jako léčivo byl známý již ve starověku. Užitečné jsou díky velkému obsahu enzymů, používají se při léčbě zánětů a k tlumení bolesti. Dále také pomáhá proti revmatismu, zánětům šlach a svalů a oparům.

Pro zdravotní účely se používá jed syntetický – jehož složení je upraveno tak, aby tělu neublížil, ale naopak pomohl.

Účinky syntetického hadího jedu:

  • pomáhá při problémech a onemocněních pohybového aparátu,
  • urychluje hojení povrchových poranění kůže,
  • pomáhá proti bolestem kloubů a namožení svalů (uvolňuje tenzi),
  • zmírňuje projevy kožních onemocnění,
  • působí proti oparu,
  • působí proti křečovým žilám,
  • působí proti hemeroidům.

Krém s hadím jedem na vrásky

Krém s hadím jedem vyhlazuje vrásky a oddaluje vznik nových, redukuje výrazové linky a obnovuje elasticitu pleti. Neobsahuje minerální oleje, kvůli kterým by byla pleť mastná a neprodyšná. 4% hadí sérum zmenšuje struktury těch nejhlubších vrásek a výrazových linek. Efekt je posílen i působením dalších látek, jako je kyselina hyaluronová, retinol, koenzym Q 10, kolagen a elastin, které jsou v krému obsaženy. Vitamíny B a E chrání pleť před předčasným stárnutím pleti v důsledku nadměrného UVA a UVB záření.

výběr z naší tvorby
pokračování článku

Mast s hadím jedem proti vráskám

Hadí jed syntetický pomáhá uvolnit svalovou tenzi a má silný relaxační a analgetický účinek. Waglerin 1, který je v masti obsažen, je účinný proti mimickým vráskám. Tripeptidy hadího jedu syntetického mají podobnou sekvenci aminokyselin této funkčnosti, avšak aktivita hadího jedu syntetického je ve srovnání s Waglerinem 1 oslabena. Hadí jed syntetický je bezpečná, účinná a bezbolestná alternativa diskutovaných ošetření proti stárnutí např. botulotoxinem. Mechanismus působení hadího jedu syntetického je podobný jako u Walgerinu 1, který působí na postsynaptické membráně. Peptid je antagonistou svalového, a nikotin acetylcholinového membránového receptoru. Pokud jsou tyto receptory blokovány, iontové kanály zůstávají uzavřené, a nedochází tak k příjmu Na+, takže sval zůstává uvolněný.

Hadí jed syntetický je vynikající sloučeninou proti vráskám s podobným mechanismem působení jako hadí jed. Vyhlazuje mimické vrásky v krátkém čase a dlouhodobě působí zejména proti výrazným liniím. Hadí jed syntetický je čirý vodný roztok založený na glycerinu, bez konzervantů.

Autor: © svevi
Foto:
© Royanpřidejte sem svůj komentář

Něco Vám není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Nadpis / Dotaz
Jméno
E-mail
Sdělení

Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
E-mail nebude nikde zobrazen.

přehled komentářů

Sérum s hadím jedem

 Soňa

Původně jsem k hadímu jedu v krémech byla hodně skeptická. Ale po hodně kladných recenzí na produkty s hadím jedem jsem se také rozhodla a vyzkoušela jsem. Objednala jsem si sérum www.agedefence.cz/pe… které obsahuje syn-ake a můžu říct, že jsem velmi mile překvapená. Dělá se mi o mnoho vrásek méně a přijde mi, že i vrásky co už mám jsou menší. Takže za mě produkty s hadím jedem asi opravdu fungují.

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Hadi krem na plet

 veronika

dobry den ja by se chtěla zeptat na hadi krem na plet.Mam o tu mast zaujem je to mozne si u vas objednat?dekuji

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět


Témata

Zajímavé články

To mě zajímá cz

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

SiteMAP

RSS